Samochody mogą okazać się bardzo wciągającą pasją. Coraz modniejsze robi się tworzenie swoich własnych maszyn, remontowanie starych modeli samochodów i nieustanne ulepszanie ich, aż stają się prawdziwymi cudeńkami. Strona internetowa powstała właśnie z myślą o takich zapaleńcach. Bowiem, aby odpowiednio się zabrać za tego typu działania, należy posiadać odpowiednią wiedzę, dobre i sprawdzone informacje, oraz różnorakie rozwiązanie problemów, jakie podczas tej przygody nam się mogą przydarzyć. Wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, razem z różnorakimi poradami. Ważnymi wiadomościami motoryzacyjnymi, oraz nowinkami technicznymi. Wszystko to na pewno pomoże w dużym stopniu rozwijać motoryzacyjną pasję każdego mężczyzny i nie tylko.
Chcesz kupić samochód i nie wiesz jaki wybrać? A może masz dylemat czy zdecydować się na motocykl czy na samochód? Nie wiesz co oznaczają podstawowe pojęcia związane z motoryzacją? Wiedza to potęgi klucz – tak mówili już starożytni filozofowie, dlatego należy ją zgłębiać również w dziedzinie motoryzacji. Ta strona będzie idealnym źródłem motoryzacyjnych ciekawostek, a także fundamentów potrzebnych np. przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie, albo chociażby przy kłopotach z mechanicznymi pojazdami. W jednym miejscu można znaleźć naprawdę sporo wiadomości dotyczących ulubionej dziedziny mężczyzn, jednak na pewno niejedna kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Sonda

Jakiej firmy masz samochód?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Utarło się przekonanie wśród Polskich kierowców, że felgi stalowe absolutnie nie nadają się na jazdę zimą co jest oczywiście wielkim błędem. Pod wieloma względami zimą o wiele lepiej sprawdzą się alufelgi niż uważane za lepsze na tą porę felgi stalowe. Wszystko przez czynnik panujące na zewnątrz. Pod wpływem wilgoci, soli oraz innych substancji, jakimi wysypywane są polskie drogie felgi stalowe są bardziej podatne na korozję. Ryzyko wystąpienia rdzy jest tym większe im więcej zarysować, wgnieceń i uszkodzeń na feldze. Trzeba ponadto nadmienić, że felgi aluminiowe mają dodatkowe zabezpieczenia przed korozją. Zanim zostaną polakierowane producenci nakładają najpierw specjalny podkład antykorozyjny. W felgach stalowych tego podkładu zwykle nie ma. Prawda jest jednak taka, jeśli kierowca zaniecha pielęgnacji felg to niezależnie od tego czy są one wykonane ze stali czy z aluminium i tak zaczną szybciej reagować na korozję. Brak przekonania co do alufelg wynika z całą pewnością z tego, że stosunkowo łatwo jest je uszkodzić. Wystarczy zbyt mocno wjechać na krawężnik by uległa ona uszkodzeniu. Uszkodzenie te dotyczy zwykle wygięcia felgi, którą można łatwo naprawić. W przypadku felg stalowych awaria może dotyczyć całkowitego pęknięcia felgi.

Zostaw komentarz dla artykułu

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.