Samochody mogą okazać się bardzo wciągającą pasją. Coraz modniejsze robi się tworzenie swoich własnych maszyn, remontowanie starych modeli samochodów i nieustanne ulepszanie ich, aż stają się prawdziwymi cudeńkami. Strona internetowa powstała właśnie z myślą o takich zapaleńcach. Bowiem, aby odpowiednio się zabrać za tego typu działania, należy posiadać odpowiednią wiedzę, dobre i sprawdzone informacje, oraz różnorakie rozwiązanie problemów, jakie podczas tej przygody nam się mogą przydarzyć. Wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, razem z różnorakimi poradami. Ważnymi wiadomościami motoryzacyjnymi, oraz nowinkami technicznymi. Wszystko to na pewno pomoże w dużym stopniu rozwijać motoryzacyjną pasję każdego mężczyzny i nie tylko.
Chcesz kupić samochód i nie wiesz jaki wybrać? A może masz dylemat czy zdecydować się na motocykl czy na samochód? Nie wiesz co oznaczają podstawowe pojęcia związane z motoryzacją? Wiedza to potęgi klucz – tak mówili już starożytni filozofowie, dlatego należy ją zgłębiać również w dziedzinie motoryzacji. Ta strona będzie idealnym źródłem motoryzacyjnych ciekawostek, a także fundamentów potrzebnych np. przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie, albo chociażby przy kłopotach z mechanicznymi pojazdami. W jednym miejscu można znaleźć naprawdę sporo wiadomości dotyczących ulubionej dziedziny mężczyzn, jednak na pewno niejedna kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Sonda

Jakiej firmy masz samochód?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wbrew pozorom dobór odpowiednich opon do posiadanego auta jest bardzo ważny. Dobrze dobrane opony poprawiają osiągi auta. Mimo to wielu kierowców bazuje na przekonaniach, które utarły się w ich świadomości dobrych kilkanaście lat temu. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez wielu kierowców jest dobór opon pod kątem rozmiarów tak by pasowały do felg. To błąd, producent każdego auta przy sprzedaży pojazdu dołącza specjalną książeczkę, w której jest dokładnie powiedziane jakie opony do danego pojazdu powinny być stosowane. O instrukcję trudno gdy nabywamy auto używane. Nie problem jednak sprawdzić to na stronie producenta bądź bezpośrednio w salonie samochodowym. Wielu kierowców decyzję o wymianie opon podejmuje też na podstawie wielkości bieżnika. Wychodzą oni z założenia, że jeśli bieżnik ma odpowiednią grubość to na oponach będzie można jeździć cały rok co oczywiście jest błędem. Większy wpływ na bezpieczeństwo kierowców ma to z jakiego materiału opony zostały wykonane, jaki kształt ma sam bieżnik. Do produkcji opon zimowych stosuje się zupełnie inne mieszanki gum niż do produkcji opon letnich. Mieszanki te oczywiście produkowane są z myślą o nawierzchni jaką mają pokonywać.

Zostaw komentarz dla artykułu

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.