Samochody mogą okazać się bardzo wciągającą pasją. Coraz modniejsze robi się tworzenie swoich własnych maszyn, remontowanie starych modeli samochodów i nieustanne ulepszanie ich, aż stają się prawdziwymi cudeńkami. Strona internetowa powstała właśnie z myślą o takich zapaleńcach. Bowiem, aby odpowiednio się zabrać za tego typu działania, należy posiadać odpowiednią wiedzę, dobre i sprawdzone informacje, oraz różnorakie rozwiązanie problemów, jakie podczas tej przygody nam się mogą przydarzyć. Wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, razem z różnorakimi poradami. Ważnymi wiadomościami motoryzacyjnymi, oraz nowinkami technicznymi. Wszystko to na pewno pomoże w dużym stopniu rozwijać motoryzacyjną pasję każdego mężczyzny i nie tylko.
Chcesz kupić samochód i nie wiesz jaki wybrać? A może masz dylemat czy zdecydować się na motocykl czy na samochód? Nie wiesz co oznaczają podstawowe pojęcia związane z motoryzacją? Wiedza to potęgi klucz – tak mówili już starożytni filozofowie, dlatego należy ją zgłębiać również w dziedzinie motoryzacji. Ta strona będzie idealnym źródłem motoryzacyjnych ciekawostek, a także fundamentów potrzebnych np. przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie, albo chociażby przy kłopotach z mechanicznymi pojazdami. W jednym miejscu można znaleźć naprawdę sporo wiadomości dotyczących ulubionej dziedziny mężczyzn, jednak na pewno niejedna kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Sonda

Jakiej firmy masz samochód?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wiele razy jeżdżąc po drogach szybkiego ruchu różnymi samochodami nasuwa się mi jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego większość kierowców z uporem maniaka pędzi lewą stroną i to bardzo szybko. Jestem zwolennikiem jazdy prawym pasem, dlatego, że pozwala mi to kontrolować sytuację na drodze. Do tego ważnym plusem takiej stałej jazdy jest to, że na pewno straci nasz samochód zdecydowanie mniej paliwa. Jazda prawym pasem pozwala kierowcy zdecydowanie bardziej się skupić a jeździe, gdyż nie trzeba wtedy co chwilę zmieniać toru jazdy. Jazda lewym pasem i tak zwane wyprzedzanie, zdarza się często, że niestety nawet czasami na 3-go kierowcę bardzo komplikuje jazdę i może stwarzać wiele  problemów. Badania donoszą, że kierowcy, którzy na drodze wykonują za dużo manewrów, to zdecydowanie mniej się skupiają i są podatni na nerwowe sytuacje, niż ci którzy wykonują mniej czynności w samochodzie. Lewy pas jest także stworzony dla tych kierowców, którzy posiadają lepsze samochody, czyli wiadomo, że wyprzedzanie wtedy jest bezpieczne i każdy będzie bezpieczny. To o czym piszę to jest kultura jazdy na drodze, którą jedni kierowcy posiadają a inni nie mają w ogóle. Zachowań w samochodzie a także względem innych uczestników ruchu powinno się uczyć wszystkich tych, którzy chociażby zaczynają przygodę z prawem jazdy, gdyż pozwoliłoby to uniknąć wielu nie chcianych wypadków i groźnych kolizji. Wyjeżdżając na drogę zawsze pamiętaj, że nie jesteś na niej sam i że od zachowania każdego zależy ludzkie życie i to, czy ktoś w innym samochodzie dojedzie szczęśliwie do domu. Jeżeli już jesteśmy na lewym pasie to wyprzedźmy pojazd z prawej strony, ale jednocześnie wracając z powrotem na prawy pas, gdyż często zdarzają się także pseudo kierowcy, którzy wyprzedzają wolno i tamują specjalnie ruch drogowy.

 

Zostaw komentarz dla artykułu

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.