Samochody mogą okazać się bardzo wciągającą pasją. Coraz modniejsze robi się tworzenie swoich własnych maszyn, remontowanie starych modeli samochodów i nieustanne ulepszanie ich, aż stają się prawdziwymi cudeńkami. Strona internetowa powstała właśnie z myślą o takich zapaleńcach. Bowiem, aby odpowiednio się zabrać za tego typu działania, należy posiadać odpowiednią wiedzę, dobre i sprawdzone informacje, oraz różnorakie rozwiązanie problemów, jakie podczas tej przygody nam się mogą przydarzyć. Wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, razem z różnorakimi poradami. Ważnymi wiadomościami motoryzacyjnymi, oraz nowinkami technicznymi. Wszystko to na pewno pomoże w dużym stopniu rozwijać motoryzacyjną pasję każdego mężczyzny i nie tylko.
Chcesz kupić samochód i nie wiesz jaki wybrać? A może masz dylemat czy zdecydować się na motocykl czy na samochód? Nie wiesz co oznaczają podstawowe pojęcia związane z motoryzacją? Wiedza to potęgi klucz – tak mówili już starożytni filozofowie, dlatego należy ją zgłębiać również w dziedzinie motoryzacji. Ta strona będzie idealnym źródłem motoryzacyjnych ciekawostek, a także fundamentów potrzebnych np. przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie, albo chociażby przy kłopotach z mechanicznymi pojazdami. W jednym miejscu można znaleźć naprawdę sporo wiadomości dotyczących ulubionej dziedziny mężczyzn, jednak na pewno niejedna kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Sonda

Jakiej firmy masz samochód?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Samochód to bardzo funkcjonalny pojazd i z  bogatą historią szczególnie w naszym kraju. Nyska w wersji standardowej posiadała dużą kabinę i była w formie typowego mikro-busa. Znalazła zastosowanie między innymi w milicji obywatelskiej, jako pojazd służbowy. W Polsce często spotykana w gospodarstwach wiejskich, głównie w Wielkopolsce. Były produkowane na szeroką skalę i producenci znaleźli klientów także z zagranicy, co niewątpliwie cieszy. Bardzo duże zastosowanie miała jako pojazd służący do przewozu towarów, a także ludzi, czyli tak zwane mikro busy. Obecnie zostało już niestety coraz mniej Nys, co jest nie wątpliwie smutną tendencją, dlatego, że pojazdy te są zabytkami, o których będziemy pamiętać a długo. Samochody dostawcze mają odpowiednią ładowność, dlatego bez żadnych problemów mogą przewozić najbardziej skomplikowane towary i pakunki. Takie pojazdy zabytkowe dodały dużej pomysłowości, dla następnych konstruktorów i producentów. W historię Polskiej motoryzacji Nysa się wpisała fenomenalnie o czym świadczą ceny za ten pojazd aktualnie na serwisach  aukcyjnych, co daje duże nadzieję na podobne i równie dobre dostawczaki. Cały świat dziś jest bardzo zależny od pojazdów ciężarowych i dostawczych, które są nieocenione np. przy przeprowadzkach. Powracając do siedzeń, czyli ławeczek w mikrobusach, to są one bardzo wygodne, jak na tamte czasy, trzeba przyznać że konstruktorzy się postarali. W Nysie trzeba przyznać, że jest bardzo gustowna i stylowa przekładnia skrzyni biegów, która dawała kierowcy możliwość dobrego i praktycznego manewrowania na drodze. Koła były wykonane przez specjalne firmy, które robiły opony dla Nys mieszczących się w Polsce. Nysa zyskała uznanie w Niemczech, dlatego, że tam było zapotrzebowanie właśnie na takie pojazdy, czyli funkcjonalne i dobre. Pojazd był bardzo bezpieczny, a blacha, z której była Nysa wykonana nie ulegała pogięciu, a także byłą odporna na ogień. Producent w czasach PRL-u dawał nawet 30 lat gwarancji na te pojazdy.

 

Zostaw komentarz dla artykułu

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.