Samochody mogą okazać się bardzo wciągającą pasją. Coraz modniejsze robi się tworzenie swoich własnych maszyn, remontowanie starych modeli samochodów i nieustanne ulepszanie ich, aż stają się prawdziwymi cudeńkami. Strona internetowa powstała właśnie z myślą o takich zapaleńcach. Bowiem, aby odpowiednio się zabrać za tego typu działania, należy posiadać odpowiednią wiedzę, dobre i sprawdzone informacje, oraz różnorakie rozwiązanie problemów, jakie podczas tej przygody nam się mogą przydarzyć. Wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, razem z różnorakimi poradami. Ważnymi wiadomościami motoryzacyjnymi, oraz nowinkami technicznymi. Wszystko to na pewno pomoże w dużym stopniu rozwijać motoryzacyjną pasję każdego mężczyzny i nie tylko.
Chcesz kupić samochód i nie wiesz jaki wybrać? A może masz dylemat czy zdecydować się na motocykl czy na samochód? Nie wiesz co oznaczają podstawowe pojęcia związane z motoryzacją? Wiedza to potęgi klucz – tak mówili już starożytni filozofowie, dlatego należy ją zgłębiać również w dziedzinie motoryzacji. Ta strona będzie idealnym źródłem motoryzacyjnych ciekawostek, a także fundamentów potrzebnych np. przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie, albo chociażby przy kłopotach z mechanicznymi pojazdami. W jednym miejscu można znaleźć naprawdę sporo wiadomości dotyczących ulubionej dziedziny mężczyzn, jednak na pewno niejedna kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Sonda

Jakiej firmy masz samochód?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zima jest bardzo wymagającym czasem dla większości kierowców. Świadomy kierowca powinien radykalnie zmienić sposób jazdy. Powinien zapomnieć o letnim dociskaniu gazu i wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej. Pod wpływem warunków panujących na drogach zimą droga hamowania ulega znacznemu wydłużeniu. Osoby, które zapominają sprawdzić prognozę pogody, nie będą z pewnością przygotowani na wymianę opon. Wielu kierowców zostawia wymianę na ostatnią chwilę po czym są szczerze zaskoczeni ogromnymi kolejkami w punktach wymiany opon. Trzeba więc bacznie obserwować warunki panujące na drogach. Zimą wydłużeniu może ulec również czas konieczny na dojazd do pracy. Kierowca w trakcie jazdy powinien dbać również o to by zachować odpowiednią odległość pomiędzy poszczególnymi pojazdami. Droga hamowania zimą wydłuża się, odpowiednia odległość pozwoli szybko zareagować. Przed każdym skrzyżowaniem warto zdjąć nogę z gazu i wcześniej niż zwykle zacząć hamować. Gdy śnieg pojawi się nagle nawet drogowcy nie są w stanie wszędzie wysypać sól czy piasek. Kierowca musi być więc gotowy na wszystko. Inaczej jeśli będzie jeździł agresywnie, dynamicznie może doprowadzić do poślizgu i poważnych konsekwencji.

Zostaw komentarz dla artykułu

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.